Archiwum aktualności

2021-02-13 - aktualizacja rankingów
Aktualizacja działu Rankingi. Znajdują się tam klasyfikacje graczy oparte na wynikach z premier quizowych odbywanych w różnym czasie na różnych sieciach IRC. Dowolne rankingi bieżące, oparte także na wynikach z botów quizowych, można cały czas dowolnie generować samemu używając skryptu na podstronie Wyniki quizów.
2021-01-02 - kanał #quiz wraz z całą siecią TG IRC przestaje istnieć
Wraz z końcem dzisiejszego dnia planowo ma przestać istnieć sieć TG IRC wraz z tamtejszym kanałem quizowym. Przez ponad dziesięć lat odbyło się tam wiele wydarzeń quizowych, w tym ponad 800 zarejestrowanych premier (pierwsza: 1 maja 2010, ostatnia: 27 grudnia 2020), kilka edycji specjalnych quizów, w tym m.in. quiz z największą liczbą uczestników (158 osób) - więcej: Ciekawostki, a także rozgrywki międzysieciowe - więcej: Pojedynki. Załogę #quiz na TG IRC tworzyli (w różnych latach) od 2010 roku: Andrrew, chamon, Dasorek, dawidpl, fajcyk, Jerry168. Autorka największej ilości quizów oraz pytań w bazie quizbota to atufka. Liderem rankingu premier quizowych został vieshieck. Od maja 2010 roku rejestrowano miesięczne wyniki z quizbota, w którym w ujęciu globalnym najwięcej punktów uzyskał vago1. To już kolejne miejsce z quizami IRC, które przestaje istnieć. Wcześniej, mniej spektakularnie, zakończył działalność kanał #quiz.pl wraz z siecią OGN IRC. [edytowano: 2021-01-02 godz. 19:40 - kanał wraz z siecią IRC ma jednak jeszcze istnieć około miesiąc, pomimo braku przesunięcia terminu likwidacji serwisu nadrzędnego] [edytowano: 2021-02-13 - kanał wraz z siecią TG IRC został ostatecznie zlikwidowany przed końcem stycznia 2021 roku, a ostatnia premiera quizowa odbyła się 17 stycznia 2021 r.]
2019-02-09 - nowy mIRC skonfigurowany dla quizów
Zapraszamy do ściągnięcia najnowszej wersji programu mIRC, którego konfiguracja jest dostosowana do wygodnego grania i prowadzenia quizów na IRC. To wersja typu portable, czyli nie trzeba jej instalować, lecz wystarczy skopiować na dowolne miejsce na dysku, rozpakować i uruchomić. Program zawiera najważniejsze quizy, tj. milionerzy, klasyczny (dizzy), familiada oraz 1 z 10. Można też wgrywać kolejne skrypty quizowe. Quizy są darmowe, jednak sam program mIRC jest płatny. Po darmowym próbnym okresie jego używania można wykupić licencję z dożywotnią aktualizacją. Obecny koszt to 20 dolarów. Z uwagi na stwierdzoną lukę w bezpieczeństwie we wszystkich wersjach mIRC poniżej 7.55 zaleca się pilną aktualizację do najnowszej wersji.
2019-02-05 - poprawiona wersja quizu Milionerzy
Dziś publikujemy poprawiony Milionerowy Quiz. Błąd w poprzednich wersjach skryptu powodował wadliwe działanie quizu na najnowszych mIRC-ach (wersje od 7.53 wzwyż). Dlatego rekomendujemy wyładowanie z pamięci swojego mIRC-a oraz usunięcie poprzednich wersji quizu i wgranie najnowszej wersji do ściągnięcia TUTAJ. Podobnie, choćby ze względów bezpieczeństwa, rekomendujemy korzystanie z mIRC-a zawsze w najnowszej wersji. Raz opłacona licencja na ten program jest dożywotnia, czyli obejmuje nieograniczone w czasie aktualizacje. A już niedługo będzie kolejny news..
2017-12-31 - nowa wersja quizu 1 z 10
Quiz umożliwia teraz prowadzącemu weryfikację odpowiedzi podawanych na kanale. Nie jest już konieczne przewidywanie i ułożenie w pliku wszystkich możliwych form poprawnej odpowiedzi na dane pytanie. Ponadto format pliku z pytaniami został ujednolicony z popularnym quizem klasycznym typu dizzy, dzięki czemu każdy kto posiada pytania dizzy, może uruchomić je jako quiz 1 z 10. Zapraszamy do gry w quiz zupełnie inny niż dotychczas istniejące! Kliknij TUTAJ aby ściągnąć najnowszy skrypt 1 z 10.
2017-09-03 - rankingi quizowiczów - aktualizacja
Aktualizacja działu Rankingi. Znajdują się tam rankingi oparte na wynikach z premier quizowych odbywanych w różnym czasie na różnych serwerach IRC. Dowolne rankingi bieżące, oparte także na wynikach z botów quizowych, można cały czas dowolnie generować samemu używając skryptu na podstronie Wyniki quizów. Życzymy dużych zdobyczy punktowych i wysokich miejsc w rankingach! :)
2017-02-20 - nowa wersja skryptu iQuiz
Publikujemy najnowszą wersję skryptu quizowego dla programu irssi – iQuiz. W wersji tej skrypt obsługuje quizy typu klasycznego, mieszacz, familiada oraz pomieszane (tj. z pomieszaną treścią pytania). Kliknij TUTAJ aby ściagnąć skrypt. Przy okazji dokonano uaktualnienia działu Download. [EDIT: kolejne uaktualnienia skryptu iquiz pojawiły się: 23 maja 2017 - wersja 170523 oraz 6 września 2017 - wersja 170819]
2016-12-12 - powstał nowy typ quizu na IRC - "1 z 10"
Po udanej premierze i drobnych usprawnieniach prezentujemy nowy i znacznie odmienny od dotąd istniejących skrypt quizowy - 1 z 10. Zapraszamy do zapoznania się z quizem o zasadach podobnych do znanego teleturnieju. Wydaje się, że quiz ten z uwagi na zupełnie inną specyfikę gry niż dotychczasowe oferuje nowe emocje. Kliknij TUTAJ aby ściągnąć nowy skrypt. [EDIT: kolejne uaktualnienie skryptu 1 z 10 pojawiły się 13 listopada 2017 - wersja 1.07 oraz 29 grudnia 2017 - wersja 1.1]
2016-11-14 - nowy typ quizu: 1 z 10 - zapraszamy na premierę!
Zapraszamy do uczestnictwa w inauguracji nowo powstałego typu quizu - 1 z 10. Pierwsza tego typu premiera quizowa odbędzie się w sobotę 26 listopada 3 grudnia o godz. 21 na kanale #quiz na sieci irc.pirc.pl. Najłatwiej wejść tam klikając TUTAJ. Z uwagi na specyfikę quizu jednocześnie będzie mogło grać do 15 osób. Dlatego aby zwiększyć swoje szanse na udział w zabawie zapraszamy do wysłania zgłoszenia na adres quizirc@gmail.com wpisując w treść maila swój nick. Jeśli liczba zgłoszeń przekroczy 15 zorganizujemy kolejny premierowy quiz w innym terminie tak aby każdy chętny mógł zagrać. Po premierze nowy skrypt quizowy zostanie opublikowany i opisany na niniejszej stronie.
2016-08-15 - powstał nowy quiz Milionerzy!
Opublikowano nową wersję najpopularniejszego skryptu quizowego - Milionerowy Quiz. Dokonano dużo poprawek, zmian i usprawnień. Do najważniejszych należą: częściowa zmiana punktowania na bardziej premiującą graczy, którzy podali dobrą odpowiedź jako pierwsi lub jako jedyni; możliwość odpowiadania poprzez wiadomość prywatną do prowadzącego quiz (opcja); usprawniony ranking; większe możliwości ustawiania i zachowywania parametrów gry i inne ułatwienia dla prowadzących quiz. Kliknij TUTAJ aby ściagnąć nowy skrypt.
2016-05-29 - rankingi quizowiczów - aktualizacja i poszerzenie
Odświeżono dział Rankingi. Znajdują się tam klasyfikacje najlepszych quizowiczów poszczególnych kanałów IRC, zarówno aktywnych obecnie jak i historycznych. Dodano więcej informacji o tych rankingach - m.in. liczność quizów, na których się opierają, okresy aktywności. Nowością jest także prezentacja globalnego rankingu opartego na wszystkich wynikach quizowych gromadzonych tutaj od początku 2013 roku. Rankingi te można w każdej chwili i na bieżąco generować na podstronie Wyniki quizów. Życzymy dużych zdobyczy punktowych i wysokich miejsc w rankingach! :)
2016-03-08 - wyniki i rankingi quizowe
Zapraszamy do przeglądania nowego działu strony - Wyniki i Rankingi - znajdują się tu wyniki premier quizowych odbywanych na IRC oraz oparte na nich rankingi. Dzięki tej unikatowej bazie można zapoznać się z wynikami dowolnie wybranych quizów, np. z danego okresu, wybranego kanału czy typu quizu i generować na ich podstawie rozmaite rankingi. Podstrona ta będzie jeszcze na pewno w najbliższym czasie usprawniana. Wyniki kolejnych odbywanych quizów są natomiast cały czas wprowadzane na bieżąco. Życzymy udanego quizowania i dużych zdobyczy punktowych! :)
2016-02-07 - pojedynek drużynowy międzysieciowy
Odbyła się drużynowa rozgrywka quizowa między ekipami z kanału #quiz na sieci TG IRC oraz kanału #quiz.pl na sieci OGN IRC (irc.OnlineGamesNet.net). Wynikiem 3374 do 1540 punktów zwyciężyła drużyna z TG IRC. Quiz został przeprowadzony na skrypcie familiada. Więcej szczegółów TUTAJ.
2015-03-30 - aktualizacja rankingów kanałowych
Wykonano aktualizację rankingów quizowych z poszczególnych kanałów IRC. Kliknij TUTAJ aby obejrzeć najnowsze zestawienia najlepszych quizowiczów.
2015-02-01 - nowe logo serwisu, aktualizacje
W ostatnich dniach wykonano aktualizację wielu podstron serwisu, w tym rozbudowano dział dotyczący quizu Milionerzy, który ostatnio zdobył wśród quizowiczów największą popularność. Strona ma także nowe logo, którego tło jest fragmentem rozgrywki właśnie z quizu milionerowego. W poprzednim logo w tle był quiz dizzy. Pracujemy również nad globalnym rankingiem quizowiczów opartym na wprowadzanych na niniejszej stronie od początku 2013 roku wynikach premier quizowych.
2015-01-02 - grupa quizowa na facebooku
Zapraszamy na niedawno powstałą grupę Quizy IRC na Facebooku. Korzystając z popularności portalu można zapowiedzieć tam jakieś wydarzenie, np. swoją premierę quizową i zaprosić do uczestnictwa w niej quizowiczów z grupy lub/i swoich znajomych. Jest to grupa otwarta.
2014-10-12 - powstał nowy kanał quizowy!
Powstało nowe miejsce do gry w quizy ircowe. Kanał #quiz znajduje się na polskiej sieci irc (irc.pirc.pl). Można na niego wejść klikając na bramkę IRC. Wystarczy wpisać tam swój nick, w pole "Kanał" wpisać #quiz oraz kliknąć na przycisk "Wejdź". Na kanale jest nowy, działający 24h bot quizowy, którego analogicznie jak inne quizboty można uruchomić wpisując komendę !start. Udanej gry!
2014-03-22 - aktualizacja rankingów
Wykonano aktualizację rankingów. Kliknij TUTAJ aby obejrzeć najnowsze zestawienia najlepszych quizowiczów. Dziś doszedł nowy ranking - kanału #quiz.pl na sieci irc.OnlineGamesNet.net. Poza tym miejscem quizy premierowe odbywają się jeszcze na kanałach #dolar i #quizpl na IRCnecie (polska.irc.pl) oraz na TG IRC. Rankingi pozostałych kanałów nie zmieniają się już od lat z powodu braku quizów.
2013-12-15 - dodanie działu Pojedynki drużynowe.
Dodano informacje z odbytych dotychczas specjalnych edycji quizów - pojedynków drużynowych, rozgrywanych pomiędzy reprezentantami różnych kanałów i sieci IRC.
2013-10-26 - aktualizacja skryptu iQuiz
Powstała nowa wersja skryptu quizowego dla programu irssi - iQuiz. W wersji tej skrypt obsługuje już nie tylko pytania typu klasycznego i mieszacz, ale również familiadowe. Kliknij TUTAJ aby ściagnąć skrypt.
2013-07-04 - aktualizacja rankingów
Po pół roku nadszedł czas na aktualizacje rankingów najlepszych quizowiczów. Są to rankingi oparte na wynikach wielu premier quizowych liczone osobno dla poszczególnych kanałów IRC. Kliknij TUTAJ aby obejrzeć najnowsze zestawienia najlepszych graczy quizowych.
2013-06-29 - nowy skrypt iQuiz
Publikujemy nową wersję skryptu quizowego dla programu irssi – iQuiz. W wersji tej skrypt obsługuje zarówno pytania typu klasycznego, jak i typu mieszacz. Opis skryptu wykonał jego autor, wilk. Kliknij TUTAJ aby ściagnąć skrypt. Przy okazji dokonano drobnych uaktualnień kilku innych podstron witryny.
2013-06-04 - nowy skrypt Dizzy
Opublikowano nową wersję najpopularniejsze skryptu quizowego - Dizzy AutoQuiz Pro. Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie antygooglowej treści pytania, tj. takiej, jakiej nie można bezpośrednio przekleić np. do przeglądarki internetowej. Ponadto umożliwiono opcjonalne zablokowanie komend !stat i !ile dla graczy, naprawiono kilka błędów, w tym w czasomierzu, uaktualniono pomoc, plik z przykładowymi pytaniami i tekst powitalny skryptu, w tym link. Kliknij TUTAJ aby ściagnąć nowy skrypt.
2013-05-19 - nowy skrypt Koło Fortuny
Opublikowano nową wersję skryptu quizowego Koło Fortuny. Poprawiono w nim m.in. sposób punktowania na bardziej optymalny, zmniejszający wpływ losowości na wynik rozgrywki. Przy tej okazji uzupełniono też opis skryptu, w tym jego historię, zasady działania, komendy.
2013-03-30 - nowy dział strony: Sondy
Dodano nowy dział - Sondy - grupując te elementy dotychczasowo rozproszone na różnych podstronach witryny, dodano także dwie nowe sondy. Być może w przyszłości w tym miejscu znajdą się bardziej rozbudowane ankiety badające gusta graczy quizowych. Zapraszamy do głosowania.
2013-01-12 - dodanie panelu aktualności i wydarzeń
W dniu dzisiejszym nastąpiła aktualizacja strony polegająca na dodaniu panelu newsów oraz wydarzeń. Odtąd w wydarzeniach pojawiać się będą m.in. najbliższe planowane, publicznie dostępne premiery quizowe oraz inne eventy związane z quizami na IRC. Wygląd panelów w najbliższym czasie może ulec zmianom. Powstanie tez być może więcej wpisów archiwalnych.
2012-12-01 - www.quiz.net.pl
1 grudnia 2012 serwis uzyskał własną domenę oraz wynikającą z tego pełną funkcjonalność. Wcześniej na stronę wchodziło się poprzez alias quiz.irc.prv.pl. Alias cały czas działa, jednak zdecydowanie polecamy odwiedzać nas pod adresem www.quiz.net.pl.
2012-10-22 - powstanie strony
Strona powstała 22 października 2012 roku. Wcześniej, aż od 2008 roku trwały nad nią prace i przez długi czas na internecie widniał jedynie schemat witryny oraz niektóre niedokończone podstrony.